Jak zweryfikować dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - kompletny przewodnik

Od wielu lat firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają zróżnicowane, nie mniej jednak tego typu produkty wciąż cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Te topowe firmy wykorzystują poliwęglanu, grawerowania laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Jednak rynek jest pełen produktami o niejednolitej jakości, a różnice w cenie potrafią być istotne. Jak zatem rozpoznać naprawdę wysokiej jakości dokument kolekcjonerski?

Poliwęglan to taki solidny plastik, który jest mega trwały. Jest to właśnie ten materiał który dźwięczy „metalowo" kiedy rzuci się dokumenty na blat stołu. Solidny dokument kolekcjonerski ma posiadać: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z taniego PCV).

Wszystkie dane personalne na najwyższej jakości dokumentach kolekcjonerskich muszą być robione za pośrednictwem grawerowania laserowego, a nie standardowego druku. Różnica w cenie jest ogromna, dlatego nic zadziwiającego, że odmienność w cenie też jest znaczna.

dokument kolekcjonerski

Grawerowanie laserowe skutkuje delikatną wypukłość tekstu, którą możecie wyczuć opuszkami palców. Dane na dokumencie nie są drukowane jakąś drukarką na wierzchu, tylko wygrawerowane "w środku" materiału. Oryginalne dokumenty identyfikacyjne posiadają elementy dostrzegalne wyłącznie w oświetleniu ultrafioletowym. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie zawierają nadruk UV wyprodukowany z troską o detale, z zachowaniem prawidłowych kolorów i wzorów identycznych z oryginałem.

Kolejną ważną cechą dokumentów najwyższej jakości są elementy wyczuwalne, które da się wyczuć dotykiem. Dobry dowód kolekcjonerski musi posiadać: Elementy tłoczone (np. tłoczenie na miniaturze fotografii). Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie zawierają druk UV wyprodukowany z starannością o szczegóły, z utrzymaniem prawidłowych kolorów i wzorów identycznych z pierwowzorem. Kinegram - hologramowy element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - modyfikowalne laserowo obrazy, Relief - namacalne dotykiem wgłębienia lub wypukłości. Przyjrzyj się drobniutkim detalom, takim jak mikrotekst, tło dokumentu czy elementy graficzne. Jak wspomniano w przeglądzie firm dostarczających dokumenty kolekcjonerskie, niektóre produkty jawią się na "wyblakłe" - to znak niepokojący wskazujący na kiepską jakość produkcji.

W krajowym prawie jazdy czy dowodzie osobistym szczególnym elementem jest okienko mające oznaczenie PL lub termin obowiązywania. Super interesująca rzecz i trudna do podrobienia! Dobrej jakości dokument kolekcjonerski to nie tylko kolekcja osobnych zabezpieczeń, ale ich spójna jedność. Duży asortyment oferowanych opcji domaga się od nabywcy sporej wiedzy na temat poziomu wykonania. Ten aspekt jest szczególnie znaczący w przypadku paszportów kolekcjonerskich, które muszą posiadać odpowiednią wagę papieru i wytrzymałość okładki.

Dobrzy sprzedawcy przeważnie z chęcią zaprezentują Wam te wszystkie detale, bo są zadowoleni ze swojej produkcji. Jak czytamy w artykule porównawczym: "Ekstra plusem jest opcja dostania fotografii zrobionego dokumentu przed przesyłką." Zamawiaj TYLKO od dostawców, którzy oferują ci szansę obejrzenia dokumentu przed wysyłką! Lepiej zakupić jeden, ale porządny dokument, aniżeli kilka kiepskiej kategorii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Jak zweryfikować dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - kompletny przewodnik”

Leave a Reply

Gravatar